L O A D I N G

XXXI Niedziela Zwykła (30 października 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Dzisiaj w Uroczystość Poświęcenia naszej parafialnej świątyni dziękujemy Panu Bogu za nasz Binczarowski kościół – miejsce, które jednoczy nas jako wspólnotę wierzących w Boga.
 2. Dziś od 1400 do 1600 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego.
 3. Na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Różnicowe zapraszamy w poniedziałek o godz. 1715. Proszę, aby dzieci przyniosły plansze z obrazkami. Po zakończonym nabożeństwie dzieci otrzymają drobne upominki.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • w środę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 700, 915 i 1100. Nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarze o godz. 1400. Po procesji Msza św. w kościele. Taca z Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zostanie przeznaczona na utrzymanie naszego cmentarza. Bardzo proszę naszych Strażaków o zabezpieczenie drogi przejścia procesji i już dzisiaj im za tę posługę bardzo serdecznie dziękuję. Zostały przygotowane dodatkowe miejsca parkingowe obok istniejącego już parkingu przed ołtarzem polowym. Na nowy parking można wjechać drogą koło Pani Sekuła albo drogą nad rzeką koło kaplicy przedpogrzebowej.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych przy Cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 7. We wtorek 02.11 we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 700, 915  i 1800. O godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe.
 8. Odpust zupełny za zmarłych – codziennie za jedną duszę – można zyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej (spowiedź św.), przyjęcie Komunii św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. W dniu 2 listopada ten odpust możemy zyskać także w kościele.
 9. Codziennie Msza św. o godz. 700, zmiana godz. wieczornej Mszy św. od czwartku na godz. 1700. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe w dni powszednie podczas adoracji o 1630. W niedzielę wypominki z nieszporami za zmarłych o 1530.  Msza św. w niedzielę o godz. 1600.
 10. W tym tygodniu wypada I Czwartek I Piątek i I Sobota Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych połączona z modlitwą za zmarłych o godz. 1630. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 900. Z racji spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych nie będzie specjalnej spowiedzi przed Pierwszym Piątkiem.  
 11. Zapraszamy na spotkanie grup duszpasterskich:
  • Dziewczęcą Służbę Maryjną w środę na godz. 1600 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek na godz. 1900 na plebani.
  • Scholę „Boże Nutki” w sobotę na godz. 1100 na plebani.
 12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 700.
 13. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione prosimy przynosić do zakrystii.
 14. W minioną niedzielę przeprowadziliśmy wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W wyniku głosowania do Rady weszły następujące osoby: Chełmecki Paweł, Dziedzic Aneta,  Gruca Stanisław, Jarosz Piotr, Kmak Tomasz, Machnik Andrzej, Radzik Anna, Zeliszewski Jan. Ponadto do Rady zostały powołane następujące osoby: Gruca Agnieszka, Kiełbasa Iwona, Kmak Agata, Maciaszek Justyna, Mółka Renata, Szyszka Marzena, Zawiłowicz Krzysztof, Romanek Piotr, ks. Adam Pawlak SCJ. Wszystkim wybranym gratulujemy życząc owocnej współpracy dla dobra naszej parafii. Jednocześnie dziękujemy poprzedniej Radzie za wszelki trud podejmowany dla parafii. Bóg zapłać! Pierwsze spotkanie nowej Rady odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 1700.
 15. Zachęcam do kontynuowania bądź podjęcia przez nowe rodziny „adopcji” uczniów na Misjach. W zeszłym roku szkolnym 5 rodzin z naszej parafii podjęło się opieki finansowej uczniów w krajach misyjnych. Roczny koszt wykształcenia jednego ucznia to 200 euro. Na dzień dzisiejszy zgłosiło się 13 rodzin chętnych do objęcia opieką finansową uczniów w krajach misyjnych. Gdyby ktoś jeszcze miał pragnienie podjęcia się takiej „adopcji” proszę o kontakt z ks. proboszczem.
 16. Dekanalny duszpasterz młodzieży zaprasza młodych do Ptaszkowej 31.10.2022 o godz. 1900 na „Noc Świętych”. W programie Msza święta ze słowem do młodych, Modlitwa Uwielbienia, i Apel Jasnogórski.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy opieki Matki Bożej Królowej Wszystkich Świętych i wstawiennictwa Wszystkich Świętych i Błogosławionych.

0 Comments