L O A D I N G

XXXI Niedziela Zwykła (5 listopada 2023 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 700 i dla Róży bł. Karoliny po Mszy św. o godz. 1100. Od tej niedzieli w naszej parafii istnieć też będzie kolejna Róża Różańcowa dzieci i młodzieży, czyli Róża bł. Rodziny Ulmów. Cieszę się bardzo, że i pośród najmłodszych członków naszej Parafii są kolejne osoby pragnące codziennie modlić się na różańcu. O godz. 1530 nieszpory za zmarłych.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o godz. 1700. O 1630 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe. W niedzielę zapraszamy na nieszpory za zmarłych o godz. 1530.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w czwartek – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża,
  • w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours biskupa.
 4. Gminny Ośrodek Kultury filia w Binczarowej zaprasza na obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbędą się one 10 listopada br. Początek o godz. 1545 przed budynkiem Domu Kultury w Binczarowej. Następnie walc patriotyczny w wykonaniu grupy tanecznej, przemarsz na cmentarz, złożenie kwiatów, przemarsz do kościoła, okolicznościowy program patriotyczny i o 1700 Msza św. Szczegóły na plakacie w gablocie. Wybierzmy się na te uroczystości całymi rodzinami, odświętnie ubrani, aby podziękować Bogu za wolną Ojczyznę, pomodlić się za tych, którzy oddali życie za Nią, a także uczyć patriotyzmu młode pokolenie. Niech nie zabraknie też biało-czerwonych flag na naszych domach.
 5. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 na plebani,
  • Kandydaci, Aspiranci i Ministranci w środę o 1530 w kościele,
  • Zastęp Świętego Michała Archanioła w czwartek po Mszy porannej,
  • Dziewczęca Służba Maryjna w czwartek o godz. 1530 na plebani,
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 w kościele,
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 6. Za tydzień 12.11.2023 będziemy obchodzić XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku będziemy wspierać cały Bliski Wschód naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom. Po Mszy św. do puszek będą zbierane na ten cel ofiary.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście
życzymy radosnego świętowania Niedzieli,  w piątek i sobotę Dnia Niepodległości.  
Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, Królowej Polski.

0 Comments