L O A D I N G

XXXII Niedziela Zwykła (12 listopada 2023 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. Nieszpory za zmarłych o godz. 1530.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami, wspieramy mieszkańców Bliskiego Wschodu. Po Mszy św. do puszek będą zbierane na ten cel ofiary. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
 3. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i o godz. 1700. O 1630 podczas Adoracji Eucharystycznej odprawiamy nabożeństwo wypominkowe.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.
  • w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,
  • w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny patronki Ruchu Czystych Serc.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, oraz Światowy Dzień Ubogich.
 6. Zapraszamy na spotkanie grup duszpasterskich:
  • Dziewczęca Służba Maryi w czwartek o godz. 1530 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani  
 7.  W miniony piątek zostały zainstalowane w naszym kościele nowe ławki. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które pomogły w pracach związanych z transportem oraz ustawieniem nowych ławek. Dziękuję Panom Stanisławowi Grucy, Tomaszowi i Bogdanowi Kmak, Jakubowi Kmak, Krzysztofowi i Marcinowi Zawiłowicz, Tomaszowi Radziak, Mariuszowi Grucy, Mateuszowi Radzik, Krzysztofowi Szyszce, Mieczysławowi Milewskiemu oraz Paniom Marzenie Szyszka, Iwonie Siedlarz, Marii Siedlarz i Bogumile Milewskiej. Wszystkim Serdeczne Bóg zapłać! Przy tej okazji proszę również, aby zadbać o nowe ławki i zwrócić uwagę, aby dzieci nie porysowały ławek monetami, metalowymi elementami ubioru, czy krzyżykami przy różańcach. Za pracę na plebani bardzo serdecznie dziękuję Panu Karolowi Radziakowi Bóg Zapłać.
 8. We wtorek o godz. 1900 zapraszamy chętną młodzież na organizacyjne spotkanie „Misterium Męki Pańskiej” zapraszamy od klasy 6 wzwyż. Do odebrania są też płytki ze zdjęciami z ostatnio granego Misterium.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wszelkich Bożych łaski i błogosławieństwa w nowym tygodniu.

Szczęść Boże.

0 Comments