L O A D I N G

XXXII Niedziela Zwykła (6 listopada 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. Zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 700. O godz. 1530 nieszpory z wypominkami za zmarłych.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o godz. 1700. O 1630 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe. W niedzielę zapraszamy na wypominki z nieszporami za zmarłych o godz. 1530.
 3. Spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła będzie w sobotę po Mszy św. porannej.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w czwartek – św. Leona Wielkiego papieża,
  • w piątek – św. Marcina z Tours bpa,
  • w sobotę – św. Jozafata bpa i męczennika.
 5. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszam do salki na plebani.
 6. 11 listopada tj. piątek przypada 104 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku u nas w Binczarowej odbędą się Gminne Obchody Święta Niepodległości. Rozpoczną się Uroczystą Mszą św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Po Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów przez Wójta Gminy Grybów oraz delegacje instytucji i stowarzyszeń pod Krzyżem na Cmentarzu z I Wojny Światowej. Potem przemarsz z Cmentarza do szkoły poprowadzi Orkiestra  z  Florynki .W szkole odbędzie okolicznościowa część artystyczna. Obchodom towarzyszyć będzie wystawa pt. „Historia Oręża Polskiego” przygotowana przez Ks. Mariusza Wrzesińskiego wikariusza z Florynki. Obejrzeć  ją można w budynku GOK filii w Binczarowej w piątek od godz. 15.00 – 16.30 oraz w niedzielę od godz. 14.00 – 15.30. Młodzież szkolna  będzie mogła zobaczyć ją w ramach lekcji historii w uzgodnionych terminach. Na  uroczystości do Kościoła i szkoły oraz wystawę  wybierzmy się całymi rodzinami odświętnie ubrani, aby podziękować Bogu za wolną Ojczyznę, pomodlić się za tych, którzy oddali życie za Nią, a także uczyć patriotyzmu młode pokolenie. Niech nie zabraknie też biało-czerwonych flag na naszych domach.
 7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1730 w kościele,
  • Kandydaci, Aspiranci i Ministranci w środę o 1545 w kościele,
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1600 na plebani,
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani,
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 9. Za tydzień 13.11.2022 będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku będziemy wspierać Ukrainę naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom. Po Mszy św. do puszek będą zbierane na ten cel ofiary.  Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście
życzymy radosnego świętowania Niedzieli,  w piątek Dnia Niepodległości.  
Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, Królowej Polski.

0 Comments