L O A D I N G

XXXII Niedziela Zwykła (7 listopada 2021 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600.O godz. 1530 nieszpory z wypominkami za zmarłych.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o godz. 1700. W dni powszednie będą po niej nabożeństwa wypominkowe. W niedzielę zapraszamy na wypominki z nieszporami za zmarłych o godz. 1530.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W środę – św. Leona Wielkiego papieża.
  • w czwartek – św. Marcina z Tours bpa.
  • w piątek – św. Jozafata bpa i męczennika.
  • w sobotę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna męczenników.
 4. W czwartek przypada 103 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w najbliższą środę 10 listopada Gminny Ośrodek Kultury Filia w Binczarowej wspólnie z Parafią, Sołectwem, Ochotniczą Strażą Pożarną i Szkołą organizuje lokalne obchody pt. „Binczarowa Niepodległej”. Program tej Uroczystości jest następujący: O godzinie 1630 zbiórka delegacji przy Domu Kultury, przemarsz na Cmentarz Wojskowy, odśpiewanie Hymnu, złożenia kwiatów. O 1700 Uroczysta Msza święta za Ojczyznę, po Mszy Świętej również w kościele „Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznych. Serdecznie wszystkich zapraszamy do włączenia się w to nasz Binczarowskie Świętowanie Nieodległości. Wyrazem naszego patriotyzmu i pamięci będzie nasza obecność, która będzie niezwykłą lekcją historii i przykładu szczególnie dla naszych dzieci i młodzieży, których szczególnie zapraszamy. Przyjdźmy odświętnie ubrani i z symbolami narodowymi.    
 5. W tygodniu spotkania grup:
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1600 na plebanii.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebanii.
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebanii.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Ks. Krzysztofa Ligockiego sercanina proboszcza i budowniczego kościoła pw. Św. Brata Alberta w Kaliszu. Składka z przeszłej niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie budującego się kościoła w Kaliszu.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście
życzymy radosnego świętowania Niedzieli,  w czwartek Dnia Niepodległości.  
Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, Królowej Polski.

0 Comments