L O A D I N G

XXXIII Niedziela Zwykła (13 listopada 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. Nieszpory za zmarłych o godz. 1530.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami, wspieramy Ukrainę. Po Mszy św. do puszek będą zbierane na ten cel ofiary.  Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
 3. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i o godz. 1700. O 1630 podczas Adoracji Eucharystycznej odprawiamy nabożeństwo wypominkowe. W niedzielę wypominki z nieszporami za zmarłych o godz. 1530.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej,
  • w piątek – bł. Karoliny Kózkówny patronki Ruchu Czystych Serc.
 5. Zapraszamy na spotkanie grup duszpasterskich:
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.
  • Kandydaci, Aspiranci oraz kandydaci do posługi lektora w sobotę o 1500 w kościele,
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 6. Przyszła niedziela, w którą oddaje się cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. To także patronalne święto Akcji Katolickiej,  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Mszy św. o godzinie 1100 będzie miał miejsce obrzęd włączenia Kandydatów do grona Aspirantów, Aspirantów do grona Ministrantów, natomiast 7 Ministrantów zostanie ustanowionych Lektorami.
 7. „Historia Oręża Polskiego” wystawę pod tym tytułem można obejrzeć dziś w budynku GOK filii w Binczarowej w godz. od godz. 14.00 – 15.30. Wystawa  przygotowana przez Ks. Mariusza Wrzesińskiego wikariusza z Florynki zorganizowana jest z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Władysławowi Radziakowi za prace przy naszym kościele, Panom Stanisławowi i Adamowi Grucy za pracę na plebani. Dziękuję naszym Strażakom za wyczyszczenie rynien na kościele. Wszystkim Serdeczne Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wszelkich Bożych łaski

i błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże.

0 Comments