L O A D I N G

XXXIV Niedziela Zwykła (20 listopada 2022 r.)

 1. Dziś ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 nieszpory z wypominkami za zmarłych. W parafii ponawiamy dzisiaj Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za odmówienie dziś przed Najświętszym Sakramentem Litanii do Serca Jezusowego i Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego można zyskać odpust zupełny.
 2. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i o godz. 1700. O 1630 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wypominkowe. W niedzielę nieszpory za zmarłych o godz. 1530.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup parafialnych.
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 na plebani
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.
  • Aspiranci i ministranci w środę o godz. 1530 w kościele.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani
 4. W liturgii obchodzimy:
  • w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz.
  • w czwartek wspomnienie  św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męcz.
  • w piątek wspomnienie  św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 5. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy święto Patronalne LSO. Na Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych aspirantów, ministrantów i błogosławieństwo nowych lektorów. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz scholii „Boże Nutki” za całoroczny trud dbania o piękno liturgii w naszej parafii i codzienną służbę. Dziękujemy także Wam, drodzy rodzice za dopingowanie i wspieranie Waszych dzieci w służbie przy ołtarzu.
 6. W piątek po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła.
 7. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu, na Mszy św. o godz. 700 poświęcimy Opłatki na Wigilijny stół. W zakrystii do nabycia są lampiony adwentowe na nabożeństwa roratnie.
 8. Prowadzone przez Księży Sercanów Duszpasterstwo Talent zaprasza przedsiębiorców i pracodawców na doroczną pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik w dniu 4 grudnia. Wydarzenie to gromadzi ludzi biznesu z całej Polski, którzy chcą tworzyć środowisko aktywne, przedsiębiorcze, oparte na katolickich wartościach. Program wydarzenia i zapisy na stronie duszpasterstwotalent.pl
 9. Święty Jan Paweł II w 1997r. w Zakopanem powiedział „Nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża”. Dobiegają końca Obchody Jubileuszu 70-lecia powstania naszej parafii. Jako wotum wdzięczności Parafianie Binczarowej wybudowali drogę krzyżową, która jest widomym znakiem wiary, dziękczynienia i modlitwy.
 10. W przyszłą niedzielę 27 listopada wszystkich parafian i gości zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 1000, po niej ok. godz. 1100 będzie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z poświęceniem Nowych Stacji. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tej drogi krzyżowej składam serdeczne Bóg zapłać. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o naszej parafii, do nabycie jest również Niedziela oraz czasopisma dla dzieci.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy
radosnej niedzieli, a na nadchodzące dni obfitych łask
Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

0 Comments