L O A D I N G

XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (26 listopada 2023 r.)

 1. Dziś ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 nieszpory za zmarłych. W parafii ponawiamy dzisiaj Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za odmówienie dziś przed Najświętszym Sakramentem Litanii do Serca Jezusowego i Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego można zyskać odpust zupełny.
 2. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i o godz. 1700. O 1630 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wypominkowe.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup parafialnych.
  • Dziewczęca Służba Maryi w czwartek o godz. 1530 na plebani.
  • Aspiranci i ministranci w środę o godz. 1530 w kościele.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1800 na plebani
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani
 4. W liturgii obchodzimy:
  • w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.
 5. We wtorek przypada 14 rocznica sakry biskupiej Pasterza naszej Diecezji ks. Bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. W najbliższy wtorek na godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 7. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca od godz. 900.
 8. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Już dzisiaj serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel składane.
 9. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy święto Patronalne LSO. Na Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych aspirantów, ministrantów oraz błogosławieństwo dziewczynek śpiewających w scholii „Boże Nutki”. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz scholii „Boże Nutki” za całoroczny trud dbania o piękno liturgii w naszej parafii i codzienną służbę. Dziękujemy także Wam, drodzy rodzice za dopingowanie i wspieranie Waszych dzieci w służbie przy ołtarzu.
 10. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu, na Mszy św. o godz. 700 poświęcimy Opłatki na Wigilijny stół. Poświęcone Opłatki oraz Świece Caritas będzie można nabywać od przyszłej niedziela u Członków Parafialnego Zespołu Caritas przed Kościołem.
 11. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedziela miesiąca grudnia zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. porannej, a dla Róży bł. Karoliny i bł. Rodziny Ulmów po Mszy o godz. 1100.
 12. Stowarzyszenia Kobiet Binczarowskich oraz Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie filia Binczarowa zaprasza na „Spotkanie Seniorów”, które odbędzie się 3 grudnia 2023r. o godz. 1400 w Domu Kultury w programie występ scholii „Boże Nutki”, scenka obrzędowa, taniec ludowy, taniec nowoczesny, szkółka muzykowania ludowego oraz wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
 13. Zapraszamy młodzież z klasy 7 i 8 oraz szkoły średniej na spotkanie u Sióstr Dominikanek w Białej Niżnej 2 grudnia br. (sobota).Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 18:20. Zapisy do środy
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy
radosnej niedzieli, a na nadchodzące dni obfitych łask
Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

0 Comments